Czech Warzone

Legenda pokračuje, mohl by znít podtitul tohoto textu. Kultovní série 3D akčních her se dočkala dalšího dílu, tentokrát s podtitulem Call of Duty Warzone. Jak se povedl?

Ve znamení battle royale

Poprvé se hra Call of Duty představila v roce 2003, kdy vyšel první díl série. Vytvořila ji americká společnosti Activision.

Jedná se o střílečku zařaditelnou do subžánru first-person shooter. První tři díly využívaly téma druhé světové války. Další pokračování už se tématicky posunula a děj je situován do současnosti nebo blízké budoucnosti.

S dílem Call of Duty Warzone se pokusili vývojáři opět vstoupit do žánru battle royale. První takovou zkušeností byl mód Blackout pro Call of Duty: Black Ops 4, ale hráče tento pokus moc nezaujal. Call of Duty Warzone tak dostalo příležitost si napravit reputaci. A podařilo se.

Vlastně tak ani nevadí, že se vývojáři evidentně inspirovali u konkurence. Novinka z legendární série si totiž dokázala vybrat ty nejlepší prvky a pospojovat je do funkčního a maximálně hratelného celku. Nudit se tak nebudete ani chvíli, pořád se totiž něco děje.

Na vlně úspěchu se ostatně vezlo už předchozí Call of Duty Modern Warfare. Tvůrci se tak rozhodli čerpat taktéž právě z něj. V Call of Duty Warzone tak najdeme podobné módy nebo killstreaky. A také systém progrese, který je pro hráče bezesporu významně motivujícím prvkem.

Silnější přežije

Cíl vaší mise je jasný: Přežít. Hra nabízí prostředí fiktivního města Verdansk, v němž se může utkat až 150 hráčů v postupně se zmenšujícím prostoru. Právě počet hráčů významně přispívá k tomu, že hra má spád a je od začátku plná akce.

V době spuštění hra umožňovala boj ve trojici, a to ve dvou různých režimech. Jedinou možností bylo vypnout si doplňování hráčů do tří. Warzone se nakonec dočkala sólového módu, po kterém mnozí volali už od začátku, až dodatečně.

Zbraně jsou roztroušené po mapě, přičemž každý typ má vlastní munici. Nechybí tak například útočné pušky, brokovnice nebo raketomety. Každá munice vypadá odlišně, proto je není problém spolehlivě identifikovat už na dálku.

Kromě tradičního battle royale nabídne hra taktéž režim Plunder. V něm nejde o přežitý, nýbrž o kořist. Zvítězí v něm totiž ten tým, kterému se podaří nasbírat herní měnu v hodnotě milionu. Ne každý mu tak přijde na chuť, řada hráčů dá přednost poctivé a poněkud krvavé akci.

K hratelnosti přispívá rovněž to, že se prostřednictvím souboje jeden na jednoho můžete znovu oživit. Pomoci vám mohou i vaši spoluhráči. Alespoň pokud na to mají dostatek prostředků. Za oživení zaplatíte 4500 dolarů v herní měně.

V rámci aktualizace také hra přinesla ve třetí sezóně novou mapu. Další inovací jsou noví operátoři a několik málo zbraní navíc.

Konzole versus PC

Call of Duty Warzone především nabídne atraktivní herní zážitek s propracovanou mechanikou a do detailu vyladěnou grafikou. Zároveň dokázala přinést i četné inovativní prvky.

Battle royale mód zcela právem nalákal miliony hráčů. Už po několika dnech od vydání si zahrálo 15 milionů hráčů z celého světa, jak zveřejnili sami tvůrci na Twitteru.

Hra vyšla pro PC a pro konzole, konkrétně pro PlayStation 4 a Xbox One. Pokusila se zařadit k přelomovému konceptu tzv. cross play, tedy mezi hry, které je možné hrát bez ohledu na výchozí použitou platformu.

S velkým úspěchem se to však nesetkalo. Proč? Prý proto, že počítačoví hráči vydatně podvádějí. Oproti PlayStationu nebo Xboxu to zkrátka na PC jde mnohem snáze. Tvůrci se tak dokonce museli uchýlit dokonce k masivnímu banování účtů.

Ke značné oblibě kromě vynikající hratelnosti zcela jistě přispívá i to, že je hra dostupná v režimu free-to-play. Tedy že si ji můžete stáhnout a hrát zcela zdarma. Ač je hra součástí Call of Duty: Modern Warfare, kupovat si ho nemusíte, Warzone spustíte i bez něj.

YouTube Instagram Twitter Facebook